Nabídka

logo Facebook

Jak se vyrábí litinové nádobí Skeppshult?

 

Litinové nádobí Skeppshult získalo svůj název podle nevelké švédské obce kde se již více jak 100 let vyrábí. Na rozdíl od jiných značek se litinové nádobí Skeppshult dodnes vyrábí v původní továrně a nebyla jeho výroba přesunuta do Číny, nebo jiných asijských zemí.

Tato továrna byla založena v roce 1906 a proslavila malé městečko, jehož název by jinak jen stěží někdo za hranicemi země znal, doslova po celém světě. Díky své kvalitě je toto nádobí oblíbené po mnoho generací a je vyváženo do celého světa, včetně nejnáročnějších trhů jakými jsou například Švýcarsko, nebo Japonsko.

Základním předpokladem pro výrobu kvalitních produktů jsou kvalitní suroviny. Na kvalitu železné rudy firma Skeppshult dbá opravdu důsledně. Využívá pouze primární přírodní suroviny. V žádném případě není využíván železný šrot. Litina se od oceli liší jen vyšším obsahem uhlíku a křemíku. Žádné jiné chemické přísady švédská litina neobsahuje, čímž je zajištěna naprostá zdravotní nezávadnost. Při odlévání jsou dodnes dodržovány původní rukodělné postupy a nádobí je odléváno do pískových forem. Hotové odlitky jsou pouze začištěné. Nádobí není opatřeno žádným umělým povrchem. Pod rukama zkušených mistrů tak každý den vzniká stovky kusů poctivých rukodělných výrobků, kde každý kus je svým způsobem originál a připomíná kouzlo dávných časů kdy výrobky, aby obstály, musely být opravdu kvalitní, mít dlouhou životnost a mohli je vyrábět jen skuteční mistři svého oboru, kterých je dnes už jen velmi málo.

 

V následujícím videu se můžete podívat přímo do továrny kde toto nádobí vzniká a která naštěstí stále díky kvalitě svých výrobků odolává asijské konkurenci.