Nabídka

logo Facebook

Důležité upozornění


Důležité upozornění pro zákazníky ohledně prodeje litinového nádobí v ČR.


Bohužel se v tomto segmentu začaly na trhu v ČR objevovat buď předražené výrobky nebo naopak laciné produkty nevalné kvality, pochybného původu a zdravotní nezávadnosti, nebo dokonce i vyložené podvody (asijské výrobky vydávané za jinou zemi původu).

A tím posledním je (mimo např. různé "německé, francouzké výrobky", apod.), i prodej litinového nádobí "Carl Victor" a "Ronneby Bruk".

Prodejci na českém a slovenském trhu používají s prodejem tohoto nádobí výrazy jako „pravá švédská litina“, „originální švédský výrobek“, anebo se alespoň snaží vyvolat dojem, že zákazník kupuje švédský výrobek, švédskou kvalitu.     

Jedná se však o pouhý podvod na zákazníka. O žádnou švédskou litinu -  švédský výrobek se v žádném případě nejedná!

Jediný stálý výrobce litinového nádobí ve Švédsku je pouze jeden – a to firma Skeppshult a obě zmiňované firmy, respektive jejich čeští prodejci, nejsou schopni doložit, kde údajně bylo jejich "pravé švédské litinové nádobí" ve Švédsku vyrobeno.

Obě výše jmenované firmy jsou sice švédské, ale sami vůbec nic nevyrábí, jsou pouze dovozci tohoto litinového nádobí (na které si nechali vyrazit svůj název). U první jmenované se jedná o dovoz z Asie, z Číny, kupujete tedy čínský, podřadný výrobek (žádnou švédskou litinu, kvalitu), u druhé je to samé, navíc tloušťka litiny je výrazně slabší. Samozřejmě o švédské kvalitě nemůže být ani řeč a o zdravotní nezávadnosti se lze jen dohadovat.

Prodej nádobí od firem Carl Victor a Ronneby Bruk je pouze parazitování na pojmu švédská litina, švédská kvalita a jedná se o klamavé označení.

Pozn.: podle posledního rozhodnutí ČOI, nesmí prodejci v ČR u litinového nádobí "Carl Victor" a "Ronneby Bruk" používat klamavý výraz švédská litina, protože toto nádobí ze švédské litiny vyrobeno není.


Švédská firma Skeppshult, je jediná ve Skandinávii, která vyrábí litinové nádobí z pravé švédské litiny , z opravdu kvalitních a přísně kontrolovaných ekologických a originálních surovin a podle tradičních způsobů již od r. 1906. Švédská ocel, švédská litina je pojem uznávaný v celém světě.


Zakoupením litinového nádobí Skeppshult sázíte na jistotu - opravdu originální švédský a kvalitní výrobek.